30
« Last post by MOJONation on December 08, 2019, 08:42:22 pm »
All-District 2-6A Football Team
x-unanimous selection
Superlatives
District MVP – QB Joseph Plunk, Sr., Amarillo Tascosa
Co-Offensive Players of the Year – WR Loic Fouonji, Sr., Lee; QB Easton Hernandez, Sr., Odessa Permian; QB Donovan Smith, Sr., Wolfforth Frenship
Defensive Player of the Year – LB Charlie Gonzales, Sr., Lee
Offensive Newcomer of the Year – RB Malachi Medlock, So., Permian
Defensive Newcomer of the Year – DL Kameron Curry, So., Lee
Co-Coaches of the Year – Clint Hartman, Lee; Jeff Ellison, Permian
First Team Offense
Quarterbacks – x-Mikey Serrano, Jr., Lee; x-Joseph Plunk, Sr., Tascosa; x-Easton Hernandez, Sr., Permian; x-Donovan Smith, Sr., Frenship
Running backs – x-Malachi Medlock, So., Permian; Ryan Quiroz, Sr., Lee; Alex Rose, Sr., Permian; Major Everhart, So., Tascosa
Wide receivers – x-Loic Fouonji, Sr., Lee; x-Christian Romero, Jr., Lee; x-Drew Hocutt, Sr., Frenship; Shemar Davis, Jr., Lee; Cooper Scott, Sr., Frenship; Jordan Maden, Sr., Frenship; Dre Cobb, Sr., Odessa High
Tight end – Brandon Sanders, Sr., Tascosa
Offensive linemen – x-Sam Burns, Sr., Permian; x-Eric Cisneros, Sr., Lee; x-Sobhan Soleymani, Sr., Tascosa; James Bruce, Sr., Permian; Ryan Pierce, Sr., Lee; Brandon Gonzalez, Sr., Tascosa; Lucas Torres, Sr., Midland High
First Team Defense
Defensive linemen – x-Kameron Curry, So, Lee; x-Jake Parchman, Sr., Permian; Tracy Mackey, Sr., Lee; Evan Barboza, Sr., Frenship; LB Moore, Sr., Tascosa; Mitch Murray, Sr., Tascosa
Outside linebacker – Trent Low, Sr., Lee
Inside linebackers – x-Charlie Gonzales, Sr., Lee; x-Teo Banks, Jr., Permian; Michael Hinojosa, Sr., Lee; Chris Sunn-Solis, Sr., Tascosa
Cornerbacks – Bruce Franco, Sr., Lee; Danny Gilbreath, Sr., Tascosa
Safeties – x-Chase Stell, Sr., Permian; x-Karl Taylor, Sr., Lee; Colton Anderson, Sr., Frenship
First Team Special Teams
Kicker – x-Carson Roberts, Sr., Permian
Punters – Carson Roberts, Sr., Permian; Cage Jones, Sr., Frenship; Max Burleson, Sr., Tascosa
Utility – Karl Taylor, Sr., Lee
Deep snapper – Jeffrey Niedecken, Sr., Midland High
Second Team Offense
Quarterback – Diego Cervantes, So., Odessa High
Running backs – William Bayouth, Jr., Frenship; Makhilyn Young, So., Lee; Parker Settle, Sr., Tascosa; Daniel Garcia, Jr., Midland High
Wide receivers – Evan McMaryion, Sr., Lee; Amarion Garrett, Jr., Permian; Neri Carrasco, Sr., Permian; Klein Coker, Jr., Frenship; Josh Lehrer, Sr., Midland High; Jovanni Flotte, Jr., Odessa High
Tight end – Hayden Hall, Sr., Lee
Offensive linemen – Harris Sewell, Fr., Permian; Carlo Garcia, Jr., Lee; Zack Heller, Sr., Lee; Logan Fulton, Sr., Tascosa; Brett Canis, Jr., Midland High; Louis Wilson, Sr., Odessa High
Second Team Defense
Defensive linemen – Manny Ramirez, Sr., Permian; Elijah Nunez, Jr., Lee; Logan Douglas, Sr., Frenship; Josiah Emmitt, Sr., Tascosa
Outside linebackers – Darius Sanders, Jr., Tascosa; Sly Galindo, Sr., Midland High
Inside linebackers – Tristan Laughlin, Sr., Frenship; Cade Mendoza, Sr., Odessa High
Cornerbacks – Brian Hicks, Sr., Lee; Dashavion Williams, Sr., Permian; Elijah Gomez, Sr., Frenship; D.J. Tatum, Jr., Tascosa
Safeties – Jacob Maltos, Jr., Lee; Kendyn Armstrong, Jr., Permian; Alyjah Garcia, Sr., Frenship; Jamison Horton, Sr., Tascosa; Brannan Mannix, So., Midland High
Second Team Special Teams
Kicker – Cage Jones, Sr., Frenship
Punter – Max Burleson, Sr., Tascosa